Jesteśmy zarządcą krajowej infrastruktury kolejowej i jedną z największych polskich firm, łączącą tradycję z nowoczesnymi technologiami. Udostępniamy drogikolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym,prowadzimy ruch pociągów oraz tworzymy rozkłady jazdy. Budujemy, modernizujemy i utrzymujemycałą infrastrukturę kolejową. Wszystko z szacunkiem dla natury. Gwarantujemy stabilne zatrudnienieponad 39 tysiącom osób w całym kraju!

Radca prawny ds. korporacyjnych i bieżącej obsługi prawnej

(umowa na czas określony w celu zastępstwa pracownika)

Warszawa
Numer referencyjny:
Z/IOR/87/03/22
Co zyskasz?
  • Umowę o pracę
  • Ulgi na przejazd koleją
  • Opiekę medyczną
  • Przyjazną i partnerską atmosferę pracy
  • Pracowniczą kasę zapomogowo-pożyczkową
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
  • Program sportowo -rekreacyjny
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  • uzgadnianie i opiniowanie pod względem prawnym projektów przepisów wewnętrznych Spółki,
  • uzgadnianie pod względem prawnym projektów umów oraz innych istotnych dokumentów opracowanych przez komórki organizacyjne Centrali Spółki i jednostki organizacyjne Spółki,
  • udzielanie opinii prawnych i wyjaśnień w zakresie stosowania przepisów prawa organom Spółki, komórkom organizacyjnym Centrali Spółki, jednostkom organizacyjnym Spółki,
  • opiniowanie pod względem prawnym projektów dokumentów dotyczących tworzenia lub przystępowania Spółki do osób prawnych oraz pełnienia nad nimi nadzoru właścicielskiego,
  • uzgadnianie i opiniowanie projektów dokumentów związanych z inwestycjami kapitałowymi Spółki,
  • reprezentowanie Spółki w postępowaniach sądowych, sądowo-administracyjnych, egzekucyjnych,
  • bieżąca korporacyjna obsługa organów Spółki,
  • prowadzenie postępowań rejestrowych przed Krajowym Rejestrem Sądowym,
  • obsługa procesu udzielania pełnomocnictw w Spółce.
Wymagane kwalifikacje:
  • wpis na listę radców prawnych i czynne prawo wykonywania zawodu radcy prawnego,
  • praktyczna znajomość prawa: cywilnego, korporacyjnego, gospodarczego i administracyjnego,
  • znajomość pakietu MS Office na poziomie średniozaawansowanym,
  • dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,
  • zorientowanie na klienta wewnętrznego,
  • otwartość na zmianę.
W aplikacji prosimy zawrzeć klauzulę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie moich danych osobowych, których podanie nie wynika z przepisów prawa, przez PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą znajdującą się pod adresem: 03-734 Warszawa, ul. Targowa 74, w celu rozpatrzenia mojej kandydatury na potrzeby niniejszej rekrutacji.”

W przypadku braku takiej klauzuli kandydatura nie będzie rozpatrywana, a dane osobowe zostaną usunięte wraz z powiadomieniem o błędnie złożonej aplikacji i konieczności ponownego złożenia aplikacji z wyrażoną zgodą lub ograniczeniem zakresu danych do wymaganego przepisami prawa. Pełen obowiązek informacyjny administratora danych zostanie wykonany wobec aplikującego w formularzu rekrutacyjnym.

Użyta w ogłoszeniu nazwa stanowiska jest powszechnie stosowana na rynku pracy i odzwierciedla charakter pracy przewidzianej na tym stanowisku. Oferta pracy dla wybranego kandydata może odbiegać od nazwy z ogłoszenia.