Praca zdalna stała się czymś zupełnie normalnym. Pomimo uspokojenia się sytuacji pandemicznej, wiele osób wciąż realizuje większość swoich obowiązków w zaciszu własnego domu. Przekonaj się zatem, co możesz robić, aby nie rozpraszać się podczas realizacji zadań służbowych.

Zdalnie może pracować wielu różnorodnych pracowników. Do tego grona należą również specjaliści do spraw prawnych, którzy z powodzeniem mogą realizować swoje obowiązki służbowe w zaciszu własnego domu. Nie powinni się jednak w tym czasie rozpraszać, ponieważ to wydłuży ich czas pracy i opóźni realizację kluczowych projektów. Jak zatem pracować z domu? Podpowiadamy.

Praca zdalna – o tym musisz wiedzieć

Pracując zdalnie skup się na tym, aby na bok odłożyć wszelkie nieistotne kwestie. W szczególności dotyczy to prywatnego smartfona, a przede wszystkim mediów społecznościowych, które są prawdziwym złodziejem czasu. Niestety, ale jest to bardzo zgubne, a patrzenie na ekran telefonu może skutkować kilkuminutowym oderwaniem się od realizacji swoich obowiązków, a tym samym rozproszeniem własnej uwagi. Lepiej zatem tego unikaj.

Nie odbieraj również prywatnych telefonów, o ile nie są one bardzo ważne. W domu pracuj w godzinach, które sobie wyznaczyłeś, a więc nie gotuj wtedy obiadu, ani nie sprzątaj, ponieważ to przede wszystkim odwróci Twoją uwagę od realizacji obowiązków służbowych.

4 Komentarze

 1. Dorota
  24 czerwca 2022 at 13:54

  Przede wszystkim warto wygospodarować sobie odpowiednie miejsce do pracy, takie, w którym domownicy nie będą przeszkadzali. W czasie pracy należy odłożyć na bok również wszystkie prywatne sprawy.

  • SDPadmin
   5 lipca 2022 at 11:35

   Oczywiście, to podstawa przy home office.

 2. KAmila
  4 lipca 2022 at 14:47

  Wyznaczenie konkretnej przestrzeni i czasu na pracę jest bardzo ważne. Pomaga w skupieniu uwagi.

  • SDPadmin
   5 lipca 2022 at 11:36

   Zdecydowanie 🙂

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *