Nic dziwnego, że wielu pracowników w dzisiejszych czasach ma trudności z utrzymaniem koncentracji na odpowiednią długość czasu. W końcu wokół nie brakuje różnorodnych bodźców, które rozpraszają konkretne osoby. Co zatem zrobić, aby się im oprzeć?

Specjalista do spraw prawnych podczas realizacji swoich obowiązków służbowych powinien utrzymywać maksimum koncentracji. To bardzo ważne, ponieważ jego obowiązki często opierają się na przygotowywaniu skomplikowanych pism i analizie szeregu danych i przepisów prawnych. Co zatem zrobić, żeby się nie rozpraszać w pracy?

Utrzymaj koncentrację na wysokim poziomie

Podczas realizacji swoich obowiązków służbowych, skup się przede wszystkim na tym, aby odsunąć na bok sprawy prywatne. Jeżeli to nie jest nic ważnego, nie odbieraj telefonów, ani nie odpisuj na wiadomości. Zdążysz do zrobić po ośmiu godzinach pracy. Dodatkowo warto, żebyś nie korzystał w tym czasie z mediów społecznościowych, które są prawdziwym pożeraczem czasu. Będą Cię rozpraszać, a więc odsuń je na bok i zajrzyj na Facebook dopiero, kiedy będziesz po pracy.

Jeżeli chcesz być jak najbardziej efektywny, przygotuj sobie listę zadań do wykonania. To pozwoli Ci uniknąć zostawania w pracy po godzinach. Oszacuj ile czasu potrzebujesz na zrealizowanie poszczególnych zadań, a następnie staraj się trzymać ram czasowych. Na początku będzie to dość trudne, jednak z biegiem czasu na pewno dojdziesz do perfekcji.

6 Komentarze

 1. Marta
  2 czerwca 2022 at 15:10

  W czasie pracy prywatne sprawy najlepiej odłożyć na bok i skoncentrować się na zadaniach.

  • SDPadmin
   7 czerwca 2022 at 13:08

   Oczywiście, obowiązkowo 🙂

 2. Sylwia
  9 czerwca 2022 at 16:29

  Dużym rozpraszaczem są social media. W czasie pracy odłóż je na bok.

  • SDPadmin
   10 czerwca 2022 at 14:22

   Zdecydowanie, social media pochłaniają dużo czasu.

 3. Anita
  8 lipca 2022 at 21:57

  Najlepiej zrobić sobie listę zadań do wykonania w danym dniu i trzymać się jej.

  • SDPadmin
   29 lipca 2022 at 09:24

   Tak, to bardzo dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *