W dobie pandemii koronawirusa studia zdalne stały się codziennością wielu młodych ludzi. Dziś wszystkie zajęcia odbywają się online, co wymusza na studentach jeszcze większe zaangażowanie. Muszą bowiem oni robić, co w ich mocy, aby zaliczyć poszczególne zajęcia, a przy tym zdobyć jak największą wiedzę!

A to powinno iść również w parze ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. Czy to w ogóle jest możliwe?

Studenci, aby otrzymać dobre zatrudnienie po zakończeniu studiów, powinni robić, co w ich mocy, aby zdobywać doświadczenie zawodowe podczas nauki. Mogą to robić również jako specjaliści do spraw prawnych, jeżeli studiują prawo. Dzięki temu, pomagając w kancelarii uda się im zdobyć praktyczne doświadczenie, które przyda im się w nowej pracy. Dodatkowo w ten sposób zdobywają również sieć kontaktów zawodowych. Jak jednak połączyć naukę zdalną z pracą? To nie takie łatwe!

Nauka zdalna, a praca

Podczas studiów zdalnych, studenci często muszą dawać z siebie jeszcze więcej, aby zadowolić wykładowców. Często mają więcej zadań, niż w trakcie tradycyjnej nauki. Co sprawia, że mają mniej czasu na realizację zawodową. Mogą jednak porozumieć się z wykładowcami, aby mogli część zadań dosyłać, na przykład w późniejszym terminie. Dodatkowo, gdy zajęcia odbywają się w czasie pracy, warto porozmawiać z pracodawcą, aby umożliwił wykonywanie części obowiązków w sposób zdalny. W dobie pandemii koronawirusa raczej nie powinno być z tym żadnych trudności.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *