praca siedząca

Doskwiera Ci ból pleców, czujesz się ociężały i nie masz sił na dodatkowe aktywności po pracy? To może odbić się na Twoim zdrowiu! Czym prędzej zmień swój tryb życia, ponieważ skutki mogą być dramatyczne.

Jeżeli pracujesz jako specjalista do sprawnych prawnych, większą część dnia spędzasz przy komputerze. Siedząca pozycja jest niezwykle niekorzystna dla kręgosłupa i obciąża go. Właśnie dlatego zawsze powinieneś robić wszystko, co w Twojej mocy, aby stawiać na zrównoważoną aktywność fizyczną.

Zmień swój tryb życia i zadbaj o swoje zdrowie

Podczas przerw w pracy koniecznie stawiaj na krótkie spacery i rozciąganie. Jest to sposób na to, abyś choć odrobinę odciążył swój kręgosłup. To jednak nie wystarczy, ponieważ oprócz tego powinieneś również regularnie ćwiczyć.

W jaki sposób? Bieganie, spacery połączone z marszem, jazda na rowerze, czy też fitness oraz ćwiczenia na siłowni – to wszystko jest sposób na to, aby świetnie zadbać o swoje zdrowie. Pamiętaj o tym, że co najmniej pół godziny aktywności w ciągu dnia może znacznie poprawić Twoje samopoczucie oraz kondycję. Dodatkowo warto również byś zadbał o zdrową i zrównoważoną dietę. Zapomnij o cukrze i słodyczach, które są bardzo niezdrowe. To może Cię doprowadzić do nadwagi! Lepiej unikać tego problemu.

2 Komentarze

 1. Katarzyna
  7 września 2020 at 13:59

  od lat zmagam się z bólami w krzyżu, a siedzenie to najgorsza pozycja dla kręgosłupa

  • Aneta
   10 września 2020 at 15:11

   warto robić sobie częste przerwy i poćwiczyć, wzmacniać mięśnie brzucha

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *