radca prawny

Radca prawny to osoba, która zajmuje się tworzeniem oraz opiniowaniem wszelkiego rodzaju umów współpracy nie tylko z dostawcami, ale również kontrahentami. Specjalista ds. prawnych współuczestniczy w tworzeniu wszelkiego typu regulaminów oraz regulacji wewnętrznych. Pracownik wspiera merytorycznie z zakresu prawa wszystkie działy wewnętrzne, w wielu przedsiębiorstwach, takie jak marketing, HR czy też e-commerce.

Poznaj warunki współpracy

Osoba zatrudniona w roli rady prawnego może często liczyć na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Ponadto nierzadko bierze udział w bardzo ciekawych projektach. Przedsiębiorstwa kuszą dostępem do najnowocześniejszych technologii oraz nowoczesnych narzędzi pracy.

Dla pracodawców ważne jest to, aby osoba zatrudniona w tym charakterze bardzo dobrze znała język angielski, zarówno w mowie, jak i piśmie. Oprócz tego w tym przypadku bardzo istotne jest posiadanie wykształcenia prawniczego, a także biegła znajomość przepisów. Rekruterzy wskazują, że kluczowe znaczenie ma chęć do rozwijania posiadanych umiejętności. W związku z tym firmy nierzadko organizują wszelkiego typu szkolenia oraz kursy.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *