praktyki dla studenta prawa

Jako student prawa z pewnością masz na głowie sporo nauki. Jednak nie zapominaj również o zdobywaniu doświadczenia. W ciągu toku studiów musisz odbyć obowiązkowe praktyki. Wybierz mądrze. Być może zdecydujesz się na stanowisko specjalisty do spraw prawnych, które pojawia się w niemal każdej większej firmie. Na tym możesz bardzo wiele zyskać.

Jak szukać miejsca do obycia praktyk?

Wiele firm chętnie przyjmuje w swoje progi studentów, którzy chcą odbyć praktyki. Skorzystaj z tego. Znajdź przedsiębiorstwo, które jest dla Ciebie szczególnie interesujące i skontaktuj się z nimi. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo bądź osobiście. Każdy sposób jest dobry, jednak pamiętaj o tym, aby się nie poddawać przy pierwszej lepszej porażce. Daj z siebie wszystko i przekonaj, że to właśnie Ty powinieneś odbyć praktyki w tym konkretnym miejscu. Możesz także skorzystać z porady Biura Karier, które z pewnością mieści się przy Twojej uczelni.

Jakie są obowiązki praktykanta?

Jeśli liczysz, że podczas praktyk będziesz się nudzić – możesz się nieźle zdziwić. Do Twoich obowiązków należy praca z dokumentacją, a także wykonywanie poleceń przełożonego. Postaraj się jak najwięcej wyciągnąć z tego czasu, ponieważ pozwoli Ci to na zdobycie bardzo cennego doświadczenia. Pamiętaj o tym, że informację o odbytych praktykach będziesz mógł również umieścić w swoim CV.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *