specjalista ds. prawnych

specjalista ds. prawnychNieruchomości to branża, w której bardzo często poszukiwani są specjaliści do spraw prawnych.

Czym zajmuje się osoba, zatrudniona na takim stanowisku i jak można je zdobyć? Podobnie, jak w przypadku większości specjalistów prawnych, również Ci z branży nieruchomości, zajmują się obsługą prawną danej firmy, a więc w praktyce zarządzają bieżącym prowadzeniem jej spraw. Jednak nacisk położony jest przede wszystkim na kwestie, związane z ustawą deweloperską, procesami inwestycyjnymi, pozyskiwaniem gruntów pod budowę w zakresie prawnym i wszelkich innych, niezbędnych pozwoleń.

Specjalista prawny w nieruchomościach bierze aktywny udział w negocjacjach oraz współpracuje z kancelariami notarialnymi. Prowadzi sprawy, związane z uzyskaniem tytułu do korzystania z nieruchomości, weryfikuje możliwości takich spraw, opracowuje plany działania, kompletuje pełną dokumentację prawną, prowadzi sprawy wieczysto-księgowe oraz uczestniczy w postępowaniach administracyjnych, aktualizuje dane, dotyczące stanów prawnych nieruchomości, sporządza niezbędne raporty, ewidencjonuje pozyskane tytuły prawne.

Obowiązków jest zatem wiele, zatem osoba chcąca zdobyć takie stanowisko musi posiadać nie tylko wykształcenie wyższe w zakresie prawa, ale również doświadczenie oraz szeroką wiedzę z dziedziny z zarządzania nieruchomościami, w tym znajomość prawa budowlanego czy ustawy o gospodarce nieruchomościami. Niezbędna będzie również znajomość pakietu MS Office oraz posiadanie czynnego prawa jazdy, gdyż właściwe wypełnianie obowiązków wiąże się z odbywaniem podróży służbowych. W zamian za tak wysokie wymagania, można się spodziewać bardzo satysfakcjonującego wynagrodzenia i zagwarantowania pełnej stabilności stanowiskowej.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *