wynagrodzenie

wynagrodzenieSpecjaliści ds. prawnych zajmują się bieżącą obsługą prawną danej firmy lub instytucji. Na swoim stanowisku wykonują czynności organizacyjno-prawne, dbając o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich działów oraz doradzając kierownictwu w kwestiach prawnych. Rozwiązują zaistniałe problemy, przygotowują i finalizują umowy, tworzą dokumenty prawne, a także zajmują się przygotowywaniem rozporządzeń wewnętrznych. Pełnią jednocześnie funkcję aktywnie wspierającą działania firmy, jak i funkcję doradczą. Dodatkowo współpracują z zewnętrznymi instytucjami prawnymi.

Zakres i odpowiedzialność ich obowiązków są więc duże, można się zatem spodziewać, że wynagrodzenie za pracę jest proporcjonalnie wysokie. Badania z początku tego roku wskazują, że mediana zarobków na tym stanowisku wynosi 4552 zł. brutto. Oznacza to, że przeciętnie specjaliści ds. prawnych otrzymują pensje w wysokości około 3400 zł. netto. W zależności od posiadanego wykształcenia i formy zatrudnienia średnie zarobki mogą wzrosnąć do 3950 zł. netto.

Rozpoczynający karierę w tym zawodzie mogą liczyć na wynagrodzenia nieprzekraczające 3500 zł. brutto, natomiast najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie zarabiają nawet do 6000 zł. brutto. Zaskakujące, że ich pensje spadły w porównaniu do lat poprzednich o kilkaset złotych.

Niemniej, specjaliści ds. prawnych – oprócz podstawowego wynagrodzenia – mogą liczyć również na pensje uznaniowe oraz niezbędne narzędzia do pracy. Niemal 1/3 z nich objęta jest ponadto prywatną opieką medyczną i otrzymuje dofinansowania do zajęć sportowo-rekreacyjnych. Najbardziej znaczącą zmienną w przypadku ich zarobków jest staż pracy oraz lokalizacja firmy.

2 Komentarze

 1. Leopold
  26 października 2018 at 17:21

  Najlepsze zarobki są w Wawie

  • SDPadmin
   27 listopada 2018 at 08:57

   Warszawa jest na pewno jednym z najlepiej prosperujących miast w Polsce, co przekłada się na zarobki. Wynagrodzenia na wysokim poziomie notuje się również w Poznaniu i Katowicach. Wszystko zależy od wielkości firmy i branży, w której prosperuje.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *