kto znajdzie pracę

kto znajdzie pracęSpecjalistą ds. prawnych może zostać osoba, która przede wszystkim ukończyła studia wyższe na kierunku prawa. Wykształcenie w tym zakresie, jak sama nazwa zawodu wskazuje, jest niezbędne. Dodatkowo, atutem może okazać się drugi fakultet – z administracji, finansów i rachunkowości bądź najwłaściwiej z doradztwa podatkowego.

Biegła znajomość obsługi programów biurowych oraz min. jednego języka obcego to również warunki niezbędne. Kolejny czynnik, umożliwiający zdobycie tego stanowiska, to doświadczenie. I to doświadczenie od samego początku, a więc już od czasów studiów! Pracodawcom zależy na osobach aktywnych, żywo zainteresowanych tą dziedziną wiedzy i chcących ją stale poszerzać. Stąd tak ważna jest działalność już w okresie studiów, nawet jeżeli nie jest zarobkowa. Zbieranie pierwszych doświadczeń zawodowych poza zajęciami uczelnianymi bardzo dobrze o nas świadczy. Może to być udział w kołach naukowych, uniwersyteckich poradniach prawnych czy współtworzenie studenckich czasopism naukowych.

Nie bez znaczenia będą praktyki zawodowe i tutaj największym uznaniem cieszą się oczywiście staże zagraniczne. Rzecz jasna, chcąc zostać specjalistą ds. prawnych sama działalność studencka nie wystarczy. Trzeba móc również pochwalić się stricte stażem pracy na podobnym stanowisku bądź jako asystent. Oczywiście należy też pamiętać, że pracownik z działu prawnego w żadnym wypadku nie może być osobą karaną.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *