komornik zajmuje wynagrodzenie

komornik zajmuje wynagrodzenieEgzekucja z wynagrodzenia za pracę jest jedną z najczęściej stosowanych metod w egzekucji komorniczej. To, jaką wielkość wynagrodzenia zajmie komornik, zależy od stosunku pracy w jakim pozostaje dłużnik. W świetle prawa, dłużnik nie może pozostać bez żadnych środków do życia i są określone kwoty wolne od zajęcia komorniczego. Wszystko zależy od tego, na jakiej zasadzie dłużnik wykonuje swoją pracę, na podstawie czego otrzymuje swoje wynagrodzenie. Specjalista do spraw prawnych z pewnością pomoże w tym temacie.

Jeżeli dłużnik otrzymuje wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, wówczas komornik może zająć co miesiąc pięćdziesiąt procent całej wartości każdorazowego wynagrodzenia. W przypadku egzekucji alimentacyjnej, wartość ta rośnie do sześćdziesięciu procent.

W momencie, kiedy dłużnik zatrudniony jest na zasadzie umowy zlecenia, bądź wykonuje pracę na podstawie umowy o dzieło, komornik może zająć całe wynagrodzenie dłużnika. W przypadku kiedy jest to jedyna forma zatrudnienia takiej osoby, mogą tu zostać zastosowane zasady takie jak w przypadku umowy o pracę. Dłużnik musi jednak udokumentować to w kancelarii komorniczej i wykazać, że są to jego regularne dochody od pracodawcy, dla którego od dłuższego czasu wykonuje pracę.

2 Komentarze

 1. Poszkodowany
  10 stycznia 2017 at 07:33

  Komornicy są bezwzględni, zostawiają bez środków do życia!!!

  • SDPadmin
   10 stycznia 2017 at 19:24

   Komornicy wykonują swoją pracę. To wierzyciele decydują o tym z jakich środków ma być ściągnięty dług.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *