Nie wiem czy aplikowanie na oferty pracy jest najlepszym i najłatwiejszym sposobem na znalezienie zatrudnienia, ale skoro nie mam innych możliwości muszę powierzyć swój przyszły los zawodowy portalom internetowym związanym z rynkiem zatrudnienia. Od dwóch tygodni poszukuję pracy w charakterze specjalisty ds. prawnych, specjalista ds. prawnych Zabrze, a swoje poszukiwania rozpocząłem od podpytania znajomych i rodziny czy nie wiedzą czegoś o ofercie pracy odpowiadającej moim zainteresowaniom.

Moi znajomi, którzy zazwyczaj wiedzą wszystko o wszystkich i chętnie wygłaszają różnorodne opinie na tematy, które są im zupełnie obce, tym razem nie powiedzieli ani jednego pożytecznego słowa. Akurat nikt nie słyszał nic o pracy dla specjalisty ds. prawnych i ja sam musiałem się zająć swoim problemem. Zamiast od razu brać się za przeglądanie ofert pracy, na początku podzwoniłem jeszcze po kilku znajomych firmach i popytałem o wolne wakaty. Gdy i ten trop okazał się być ślepym zaułkiem, w końcu odpaliłem komputer i wszedłem na portale internetowe publikujące oferty pracy.

Wysłałem parę podań o pracę do różnych pracodawców i teraz czekam na ich reakcję. Nie wiem co z tego będzie, bo na oferty internetowe na pewno odpowiada wiele różnych osób. Niekoniecznie ja muszę zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i niekoniecznie ja muszę dostać ofertę zatrudnienia. Wolałbym, żeby był jakiś pewniejszy sposób poszukiwania pracy niż wysyłanie swojego CV w ciemno.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *