oferty pracy jako specjalista ds. prawnych

Wczoraj, przeglądając oferty pracy dla magistrów prawa w Toruniu natknęłam się na ogłoszenie skierowane do specjalistów ds. prawnych chcących podjąć pracę w dziale prawno-interwencyjnym pewnej toruńskiej firmy konsultingowej. Oferta wydała mi się bardzo ciekawa, jednak zakres obowiązków i wymagania związane z tym stanowiskiem pracy trochę mnie przeraziły, specjalista ds. prawnych Toruń.

Na zakres obowiązków specjalisty wliczały się: negocjacje z przedstawicielami spółek, inwestorami i instytucjami rynku kapitałowego, reprezentacja inwestorów na zgromadzeniach spółek giełdowych, redagowanie treści i przygotowywanie pism oraz interpretacja aktów prawnych. Te obowiązki specjalisty prawnego są dla mnie całkowicie zrozumiałe, jednak pozostałe wyszczególnione w ogłoszeniu zupełnie nie kojarzą mi się ze sprawami prawnymi, a należą do nich: komunikacja z dziennikarzami, komunikacja z inwestorami, redagowanie artykułów prasowych, kreowanie i wdrażanie nowych pomysłów oraz codzienny przegląd informacji z rynku.

W wymogach rekrutacyjnych na pierwszym miejscu stało wykształcenie pracownicze, a na drugim wysokie umiejętności personalne i komunikacyjne. Ponadto, od kandydatów wymagano dobrej znajomości prawa handlowego, znajomości ustaw o obrocie instrumentami finansowymi i o ofercie publicznej, a także doświadczenia zawodowego, znajomości języka angielskiego i wielu cech osobowości przydatnych w tego typu pracy. Oferta ciekawa, ale dla mnie zbyt wymagająca i skomplikowana.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *