rozwój kariery zawodowej specjalisty ds. prawnych

Moja droga do zawodu specjalisty ds. prawnych była długa i bardzo wyboista, jednak mimo wielu zakrętów i chwil zwątpienia udało mi się ją przejść i dotrzeć w miejsce, o którym marzyłem jeszcze w trakcie studiów. Tuż po zdobyciu tytułu magistra prawa świadomie zrezygnowałem ze starań o aplikację, bo chciałem zostać specjalistą ds. prawnych. Niestety, w większości poznańskich firm od specjalistów wymaga się doświadczenia zawodowego na tym stanowisku pracy i dogłębnej wiedzy z zakresu określonych zagadnień prawnych, a ja niestety tych warunków nie spełniałem.

Nie mogąc znaleźć pracy w charakterze specjalisty początkowo zatrudniłem się jako stażysta w firmie zatrudniającej specjalistów, dzięki czemu zdobyłem choć parę miesięcy doświadczenia zawodowego. Moim drugim krokiem było przeanalizowanie ofert pracy publikowanych w Internecie i wybranie jednego kierunku dalszego rozwoju i kształcenia, czyli skupienie się na konkretnych zagadnieniach prawnych. Jako swoją specjalizację wybrałem prawo handlowe i to z niego postanowiłem zostać ekspertem. Codziennie wieczorem do poduszki czytałem sobie różne rozporządzenia i ustawy, by jak najlepiej poznać wybrane zagadnienia. Po jakimś czasie wziąłem się na odwagę i wysłałem parę pierwszych zgłoszeń do różnych firm.

Proces poszukiwania pracy specjalisty, specjalista ds. prawnych Poznań, zajął mi więcej niż rok – rok chwil gorszych i lepszych, rok radości wymieszanej z depresją. W końcu, po wielu walkach i nieprzespanych nocach udało mi się zostać specjalistą prawnym. Choć się namęczyłem to było warto!

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *