Przed chwilą skończyłam pisać list motywacyjny, który po ostatecznych przeróbkach prześlę wraz z życiorysem na adres mailowy firmy, która organizuje nabór na stanowisko specjalisty ds. prawnych. Dziś rano, tuż przed zajęciami z ciekawości przejrzałam najnowsze oferty pracy i gdy zauważyłam ofertę skierowaną dla studentów chcących zdobyć doświadczenie na stażu w zawodzie specjalisty ds. prawnych, od razu pomyślałam, że jest to oferta w sam raz dla mnie. Organizator naboru zapewnia elastyczność w dopasowaniu się do zajęć studentów dziennych, co dla mnie jest opcją idealną.

Obecnie jestem na piątym roku prawa i za niespełna 8 miesięcy mam zamiar obronić tytuł magistra. Zajęć na piątym roku nie ma aż tyle, dlatego na pewno byłabym w stanie pogodzić edukację z pracą zawodową. Staż na stanowisku specjalisty ds. prawnych byłby świetnym startem w przyszłość i szansą na rozwój zawodowy.

W moich planach rozpoczęcia pracy zawodowej lub stażu wspierają mnie moi rodzice, którzy uważają, że w tych czasach doświadczenie zawodowe jest najważniejsze. Nieważnie studia, nieważne chęci – najczęściej oferty pracy otrzymują osoby, które znają dane zajęcie w praktyce i umieją wykorzystać wiedzę praktyczną.

Jedna z moich koleżanek na studiach dorabia sobie właśnie jako specjalista ds. prawnych Olsztyn, stąd wiem, że ta praca może być bardzo dochodowa, ciekawa i użyteczna. Czas wziąć się za udział w procesach rekrutacyjnych!

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *